Communicatieadviseur/woordvoerder Brandweer en ROT
André
Wat doe je in het dagelijks leven, André?
In het dagelijks leven werk ik als brandpreventist bij Veiligheidsregio Zeeland, daarnaast ben ik vrijwilliger bij Brandweer Goes. Mijn vrije uren vul ik het liefst met fotografie.
Sinds januari dit jaar ben ik begonnen met het communicatiepiket. Dit is een dubbelfunctie. Als woordvoerder brandweer doe je verslag op de liveblog van Zeelandveilig.nl van de grotere incidenten in de provincie. Je hebt contact met de brandweerofficier ter plekke en beantwoordt vragen van de pers. Als woordvoerder is het jouw taak om de Zeeuwse burgers zo goed mogelijk te informeren. Dan leg je uit te wat er aan de hand is en wat ze zelf kunnen doen om erger te voorkomen.
Bij een incident met een grotere impact komt zo nodig een regionaal operationeel team (ROT) in Middelburg bij elkaar. Daar ben ik dan de communicatieadviseur. In die rol is het mijn taak om samen met de collega's de inwoners en bezoekers te informeren over het verloop van het incident en de inzet van de hulpverleners. Tevens verstrekken we advies wat er gedaan kan worden om zo veilig mogelijk te blijven. Ook geven we daarbij gerichte adviezen om de risico's voor de omgeving zo klein mogelijk te houden.
Waarom heb je gekozen voor deze nevenfunctie naast je werk?
Al sinds ik als tiener bij de jeugdbrandweer zat houd ik statistieken bij van de uitrukken en bewaar ik krantenartikelen. Je ziet dan dat woordvoering erg belangrijk is en dat het hulpverleningswerk soms wat uitleg nodig heeft. Vanuit het piket kan ik hier voor zorgen. Een piketweek is ook nooit saai. Zijn er geen grote branden dan is er wel ergens een langdurige uitval van elektriciteit of een incident op het water waar je gevraagd wordt om mee te denken over de gevolgen.
Waarom zou je deze functie aanraden?
Je helpt mee aan de veiligheid van alle Zeeuwen, wat op zich al een goede reden is. Maar je krijgt ook de kans om de uitdagingen die de hulpverleners ter plaatse hebben uit te leggen aan je publiek. Vanuit je huiskamer of kantoor zit je eigenlijk op de voorste rij van het incident. Daarnaast leer je veel mensen kennen en krijg je de mogelijkheid om je verder te ontwikkelen op het gebied van crisiscommunicatie. Geen één dag is saai! Het is een toffe uitdaging die goed te combineren is naast je baan.
Wil je nog iets kwijt aan mensen die twijfelen om te solliciteren?
Twijfel je nog over je sollicitatie? Neem dan zeker contact op met mij of een van mijn collega's. Wij kunnen je vertellen hoe een gemiddelde piketweek eruitziet en wat meer uitleg geven.